חדשות  הדפס

סורגים לילדים - אין תקן!
התקן ההקיים חל רק על סורגים שמיועדים גם נגד פריצה ולכן צרכנים שמעוניינים לקנות סורג שעומד בתקן משלמים יותר ומקבלים מוצר שהוא פחות אסתטי!

נשמע מפתיע?  אבל זו האמת לאמיתה


תקן סורגים 1635 אומר מפורשות :   "תקן זה חל על סורגים לפתחים בקירות בניינים ועל התקנתם. התקן חל על סורגים המיועדים להגנה מפני פריצה ולמניעת נפילה גם יחד. ולא קיים  תקן המתיחס לנפילת ילדים בלבד"!


ראו באתר מכון התקנים:   http://www.sii.org.il/488-he/SII.aspx?standard_num=1016350000


זהו נוסח משפטי המטעה את הציבור משום שכדי שסורג יעמד בתקן הוא חייב לעמוד גם בסעיפים הקשורים לפריצה ולכן התקן אינו מכסה את כל סוגי הסורגים הקיימים!!! אלא רק סורגים שגם עומדים נגד פריצה! 


כתוצאה מכך נפגעים הצרכנים שמעונינים לדעת כי המוצר שהם קונים עומד בתקן והם מחויבים לקנות סורג שעומד בתקן גם נגד פריצה שעלותו גבוהה יותר והוא גם פחות אסתטי כי החומר צריך להיות עבה יותר כדי לעמוד בדרישות התקן לזמן פריצה!


בהמשך התקן כתוב שיש שני סוגי סורגים


סורג מיגון המיועד לקומה ראשונה ואחרונה שזמן הפריצה בכלים רגילים הנדרש הוא 6 דקות,


וסורג רגיל שזמן הפריצה הוא 3 דקות


נשאלת השאלה:  מדוע לא הוסיפו עוד שורה לתקן: סורגים המיועדים למניעת נפילה בלבד שזמן הפריצה קטן מ 3 דקות אך חייב לעמוד בכל הדרישות האחרות?


התשובה האפשרית היחידה העולה על דעתי היא שממון התקן הנ"ל נעשה ע"י אחת מחברות הסורגים נגד פריצה ומכון התקנים משתף אתם פעולה כדי למנוע תחרות בצורה לא הוגנת מחברות שמייצרות סורגים שמיועדים למניעת נפילה בלבד כדי שלא יוכלו להצהיר שהסורגים עומדים בתקן!!!!


תשפטו אתם אם זה נראה לכם הגיוני


אתר סורגים שם לעצמו מטרה לשנות את התקן הנ"ל שיהיה כולל וישמש את כל הציבור בצורה הוגנת!


אשמח לדעת את תגובתכם - אנא שלחו מה דעתכם דרך צור קשר וינצרף את תגובתכם לבקשה ממכון התקנים לשנות את התקן הנ"ל!


 


 


 


2008-11-14